جدول جدید نشریات نامعتبر علمی منتشر شد (94/8/17)

 

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات نسبت به برخی از مجلات علمی و پژوهشی و ISI نامعتبر که در ازای دریافت مبالغی اقدام به چاپ مقالات علمی می کنند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین مدرسی با بیان اینکه متأسفانه برخی از دانشجویان به دلیل عدم اطلاع از اعتبار مجلات، اقدام به چاپ مقالات خود در نشریات نامعتبر می کنند، گفت: دریافت تسهیلات، پرداخت جایزه چاپ مقالات، دفاع و تسویه حساب پژوهشی تنها در صورت چاپ در مجلات معتبر قابل ارائه است.

وی به بخشنامه شماره ۲۲۵۹۸ مورخ ۸ تیرماه سال ۹۴ از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مبنی بر عدم پذیرش مجلات نامعتبر برای انجام امور پژوهشی اشاره کرد و افزود: به منظور سهولت دانشجویان در شناخت مجلات نامعتبر علاوه بر فهرست قبلی اعلام شده از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، جدیدترین فهرست این مجلات در جدولی به شرح ذیل می باشد که البته بر جداول گذشته افزون می شود.

جدول نشریات نامعتبر علمی
شماره نام مجله ISSN
۱ Advances in Bioresearch ۰۹۷۶-۴۵۸۵
۲ Biological Forum ۰۹۷۵-۱۱۳۰
۳ Cumhuriyet Science Journal ۱۳۰۰-۱۹۴۹
۴ Current World Environment ۰۹۷۳-۴۹۲۹
۵ Indian Journal of Fundamental and Applied Life Sciences ۲۲۳۱-۶۳۴۵
۶ Indian Journal of Natural Sciences ۰۹۷۶–۰۹۹۷
۷ Indian Journal of Science and Technology ۰۹۷۴-۶۸۴۶
۸ International Journal of Academic Research ۲۰۷۵-۴۱۲۴
۹ International Journal of Biology, Pharmacy and Allied Sciences ۲۲۷۷-۴۹۹۸
۱۰ International Journal of Life Sciences ۲۰۹۱-۰۵۲۵
۱۱ International Journal of Natural and Engineering Sciences ۱۳۰۷-۱۱۴۹
۱۲ International Journal of Review in Life Sciences ۲۲۳۱-۲۹۳۵
۱۳ Journal of Applied Environmental and Biological Sciences ۲۰۹۰-۴۲۷۴
۱۴ Journal of Biodiversity and Environmental Sciences ۲۲۲۰-۶۶۶۳
۱۵ Journal of Renewable Natural Resources Bhutan ۱۶۰۸-۴۳۳۰
۱۶ Online Journal of Veterinary Research ۱۳۲۸-۹۲۵X
۱۷ The Journal of Albertiana ۰۱۶۹-۴۳۲۴
۱۸ Trakia Journal of Sciences ۱۳۱۲-۱۷۲۳
۱۹ Trends in life sciences ۲۳۱۹-۴۷۳۱

اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت ارشد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی ظرفیت های جدید و تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴ اعلام شد.

 
 
اسامی پذیرفته شدگان نهایی ظرفیت های جدید و تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴ اعلام شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: اسامی 39 هزار و 373 نفر از پذیرفته شدگان در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.

حسین توکلی افزود: از این تعداد 18هزار و373 نفر زن و 21هزار نفر مرد هستند.

وی گفت: همچنین اسامی هزار و 205 نفر از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های مصاحبه دار و دارای شرایط خاص این آزمون درپایگاه اطلاع رسانی یاد شده اعلام شده است.

توکلی افزود: پذیرفته شدگان باید باتوجه به اطلاعیه ای که به همراه اسامی در سایت اینترنتی یاد شده منتشر شده است ، برای کسب اطلاع درباره تاریخ و مدارک مورد نیاز ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

وی گفت: درصورتیکه دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی، تاریخ مشخصی را برای ثبت نام از پذیرفته شدگان اعلام نکرده باشد پذیرفته شدگان باید با همراه داشتن مدارک در یکی از روزهای یکشنبه سوم و یا دوشنبه چهارم آبان به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

توکلی افزود: معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های مصاحبه دار و دارای شرایط خاص نیز باید برای اطلاع از برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش یکشنبه سوم آبان به دانشگاه معرفی شده مراجعه کنند.

حمایت دولت از بورسیه شدن دانشجویان برخی رشته‌های میان‌ رشته‌ای

 


از دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی برخی رشته‌های میان‌ رشته‌ای برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا حمایت می‌شود.

فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تحصیلات تکمیلی رشته‌های میان‌رشته‌ای و چندرشته‌ای گفت: ایجاد زمینه و مراکزی که به تحصیلات تکمیلی این رشته‌ها بپردازد، مدتی است که در دستور کار وزارت علوم قرار دارد و به سرعت در حال پیگیری است تا این مشکل حل شود. اما کار بسیار مشکلی است به همین علت سعی می‌شود تا زمینه برای بورسیه شدن و ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان فراهم شود.
 
فرهادی ادامه داد: با توجه به تقویت ارتباط علمی کشور با دانشگاه‌های معتبر دنیا، در صورت نبود امکانات، دولت از ادامه‌ی تحصیل برخی دانشجویان چندرشته‌ای و میان‌رشته‌ای حمایت می‌کند و برای حل این مسئله شورای آموزش عالی اقداماتی را صورت داده است.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر هشت هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا و هزار و ۷۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش تحصیل می‌کنند. بخشی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های میان‌رشته‌ای در داخل کشور ارائه می‌شود اما برای بخشی دیگر که امکان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکترا را در کشور ندارند، این امکان وجود دارد تا دانشجویان بتوانند در مراکز علمی و دانشگاه‌های علمی دنیا به تحصیل بپردازند.

تبلیغات

سخنی پند آموز

امام على سلام الله علیه :
مَنْ حَسُنَتْ خَليقَتُهُ طابَتْ عِشْرَتُهُ؛

هر كس خوش اخلاق باشد، زندگى‏اش پاكيزه و گوارا مى‏گردد.